Mobirise Website Builder

Ursula Denison

Ursula Denison

Pro Europe Genel Müdürü

Ursula Denison, 1991 yılından bu yana ambalaj geri dönüşümünde öncü Alman sistemi, "Der Grüne Punkt - Duales System Deutschland GmbH" (GreenDot) ile birlikte çalışmaktadır. Green Dot, Genişletilmiş Üretici Sorumluluğu (EPR) kavramına dayanan ilk ambalaj geri dönüşüm sistemidir. 90'lı yılların başında, Avrupa'da ve yurtdışında 5.000'den fazla müşteri için Uluslararası Müşteri Departmanı'nı kurmaktan sorumluydu ve sık sık Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika'daki uluslararası paydaşlara öncü "Yeşil Nokta" EPR sistemi hakkında konuşması istendi.
O zamandan beri GreenDot'ta fiyatlandırma, pazar araştırması, marka geliştirme, müşteri hizmetlerinin iyileştirilmesi ve uluslararası EPR stratejisini içeren çeşitli stratejik projelere liderlik etmiştir. GreenDot'un değişim yönetimi sürecinde, 2005 yılında zorunlu endüstriye ait tekelci kâr amacı gütmeyen bir kuruluştan özel mülkiyete ait, kâr amacı gütmeyen bir şirkete dönüşümü sırasında aktif olarak yer aldı.
Denison, "Der Grüne Punkt" Almanya'nın (GreenDot) Satış ve Uluslararası Strateji ve Pazarlama Direktörüdür ve şirketin tüm dünyadaki yaklaşık 90.000 müşterisinin mümkün olan en iyi müşteri hizmetini almasını sağlamaktadır. Tekelci bir sistemden rekabetçi bir "geri dönüşüm ekonomisine" geçişin sağlandığı ve GreenDot sisteminin artık ev toplamasından yüksek kaliteli PCR plastikleri üreterek, "döngüyü kapattığı" Almanya'da ambalaj geri dönüşümünde EPR'nin zorlukları ve fırsatları hakkında ilk elden fikir verebilir.
Uluslararası yönelimine uygun olarak, 2007 yılından bu yana 31 bağımsız "Yeşil Nokta" Ambalaj Geri Kazanım Organizasyonu olan Avrupa Birliği ProEurope s.r.l. ile aktif olarak ilgilenmektedir ve 2013 yılından beri Genel Müdür olarak organizasyona liderlik etmektedir. Hem Avrupa, Asya, hem de Kuzey ve Güney Amerika'da EPR ve ambalaj geri dönüşümü üzerine uluslararası konferanslara sık sık katkıda bulunmakta ve çok uluslu marka sahiplerine ve küresel olarak diğer EPR programlarına danışman olarak hizmet vermektedir. Ayrıca Alman Merkezi Ambalaj Kurumu’nun "Geri Dönüştürülebilirlik Standardının Tanımlanması Uzman Grubu"nun bir üyesidir ve ambalaj sürdürülebilirliği ile ilgili çeşitli kurullarda görev yapmaktadır.
Şirket stratejisinin geliştirilmesindeki rolüyle, Almanya ve AB kurumlarındaki endüstri dernekleri ile işbirliği içinde EPR, ambalaj sürdürülebilirliği ve geri dönüşüm konularında çok sayıda çalışma grubunda aktif olarak görev yapmaktadır.
Bayan Denison, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşamış, okumuştur ve 1991 yılında Maryland Üniversitesi'nden yüksek lisans derecesi almıştır. Bir ABD vatandaşı ile evli ve iki oğlu bulunmaktadır.