Mobirise Website Builder

Oscar Martin

Oscar Martin

EXPRA - Genişletilmiş Üretici Sorumluluğu Birliği / ECOEMBES - İcra Kurulu Başkanı

Atık yönetimi ile bağlantılı 29 yıllık mesleki tecrübesiyle Oscar Martin, profesyonel kariyerine, 1993 yılında kağıt endüstrisinde, atık geri kazanım ve arıtma şirketlerinde başladı.
1998 yılında Ecoembes'e katılarak, teknik yönetiminden sonra 2012 yılında CEO olarak atandı ve şirketin önde gelen Avrupa ülkeleri arasındaki konumunu pekiştirdi.
Ambalaj, eko-tasarım, önleme, inovasyon ve çevre eğitiminin yönetiminde maksimum ve verimli tutku lehine 30 kuruluşu bir araya getiren Kolektif Üretici Sorumluluğu (SCRAP) sistemlerini temsil eden, kâr amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluş olan Expra'nın şu anki başkanı.
Konuşmacı olarak ulusal ve uluslararası forumlarda aktif olarak işbirliği yapmakta. Escuela de Organización Industrial'dan mühendislik ve çevre yönetimi diplomasına sahip bir çevre biyoloğu. Instituto de Empresa'dan Executive MBA derecesine ve Instituto San Telmo'dan Gıda Zincirindeki Şirketlerin Üst Düzey Yönetimine sahip. Aralık 2015'te Universidad Politécnica de Madrid ETSI de Montes tarafından Onur Mühendisi olarak adlandırılmıştır.