Mobirise Website Builder

Doç. Dr. Oğuzhan Erdoğan

Doç.Dr. Oğuzhan Erdoğan

Bucak Belediyesi - Belediye Başkan Yardımcısı
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ

Doç. Dr. Oğuzhan Erdoğan, 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2010 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesinde yüksek lisans eğitimini, 2018 yılında Aksaray Üniversitesi Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Dalında Doktora eğitimini tamamladı. 2012 yılında Trabzon Avrasya Üniversitesi’nde, Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlayan Oğuzhan Erdoğan, halen Öğretim Üyesi olarak Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde akademik hayatını sürdürmektedir.
Bu görevlerinin yanı sıra Erdoğan 2017-2020 yılları arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu Denetçiliği Kurumunda Danışman olarak görev yaptı. Oğuzhan Erdoğan tüm bu görevlerinin yanı sıra 2020 yılından itibaren Burdur İli Bucak İlçesinde Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Ayrıca Türkiye Ragbi Federasyonu Denetleme Kurulu Başkanıdır.
Erdoğan, uzun yıllar Günebakış Gazetesi ve Haberx.com’da köşe yazarlığı yaptı. Star ve Radikal Gazetelerinde yazıları yayınlandı. Erdoğan’ın, yerel yönetimler, yerel yönetimler ve teknoloji ilişkisi, ombudsmanlık ve cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi alanlarına odaklanan editörlü ve müstakil yazarlı olmak üzere 4 kitabı ve çok sayıda uluslararası ve ulusal kitap bölümleri ile makaleleri bulunmaktadır. Erdoğan, Ombudsman Akademik, Kamu Yönetimi ve Politikaları Dergilerinde editör, Kamu Yönetimi ve Teknoloji Dergisinde yardımcı editör, İmgelem dergisinde ise alan editörü olarak görev yapmaktadır. Akademik hayatı boyunca, İçişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Kalkınma Ajansları gibi farklı kurum ve kuruluşlar tarafından desteklenen dört projede görev almıştır. Doç.Dr.Erdoğan’ın başlıca çalışma alanları arasında; göç, yerel yönetimler, kentsel siyaset, akıllı kent, güvenlik, insan hakları, yerel katılım, su ve enerji güvenliği gelmektedir.
Erdoğan, Öğretim Görevlisi Fatma Dağlı Erdoğan ile evli ve bir çocuk sahibidir.