Mobirise Website Builder

Aslıhan Arıkan

Aslıhan Arıkan

Genel Sekreter
Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD)

Aslıhan Arıkan Kimya Mühendisliği lisansını ve Polimer Bilimi ve Teknolojisi konulu yüksek lisansını Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) tamamlamıştır. Kamuda ve özel şirketlerde mühendis, uzman ve proje koordinatörü olarak görev almıştır.

2005 yılından beri Ambalaj Sanayicileri Derneği’nde (ASD) görev yapmakta olan Aslıhan Arıkan, 2013 yılından bu yana ASD’de Genel Sekreter olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda ulusal ve uluslararası (CEN ve ISO) kamu kurumlarında farklı komite ve komisyon ve ambalajla ilgili mevzuat için çalışma gruplarında da aktif rol almaktadır.

Ambalaj ile ilgili tüm konularda uzmanlaşmış olan Arıkan, yurtiçi ve yurtdışında ambalaj konulu seminerler vermektedir. Çok iyi derecede İngilizce konuşmaktadır. ASD tarafından yayınlanan ambalaj konulu birçok yayını hazırlamıştır. Ambalaj Dünyası ve Pack Converting dergilerinin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü’dür. Yine ASD tarafından yayınlanan “Ambalaj ve Çevre için CEN Ambalaj Standartlarını Kullanma Kılavuzu” ve “Gıda ile Temas Eden Madde ve Malzeme Üretim Yerleri için Hijyen Esasları ve İyi Uygulama Kılavuzu” isimli yayınları hazırlamıştır.

IPPO (Uluslararası Ambalaj Basını Organizasyonu) ve IoPP (Ambalaj Profesyonelleri Enstitüsü) üyesi de olan Aslıhan Arıkan, 2018-2021 döneminde WPO (Dünya Ambalaj Örgütü) Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevi ile 2020-2021 yıllarında APF (Asya Ambalaj Federasyonu) Başkanlığı görevini yürütmüştür.